Víťazka medzinárodnej súťaže krásy Missis Models 2015 je Slovenka Jana Kamnaksh z Bratislavy.

web sr timBRATISLAVA – V sobotu večer, 23. mája, sa v Prahe rozhodovalo o kráľovnej krásy Missis Models pre rok 2015. O titul bojovalo dvanásť finalistiek z Čiech a tri zo Slovenska, no vyhrať mohla len jedna. Jej meno je už známe. Tohtoročnou Missis Models 2015 sa stala slovenská finalistka s číslom 10 – Jana Kamnaksh.

Opýtali sme sa na prvé dojmy 52-ročnej víťazky: „ Je to krásny pocit, cítim sa veľmi dobre. Znova v takomto veku zažiariť. Myslím si, že to je krásna idea, dať takýto pocit všetkým ženám, aby si uvedomili svoju podstatu aj keď už máme istý príbeh vpísaný do tváre. Odkázala by som všetkým ženám, aby sa nebáli, lebo táto súťaž je aj o vnútornej kráse. Touto súťažou ženy v sebe nájdu to, čo kedysi v sebe vo vnútri stratili a teraz, tým že sa otvorili, to vyšlo na povrch.” hovorí víťazka súťaže Jana Kamnaksh.

Slovensko však z Prahy neodišlo len s jednou cenou. Vizážistky súťaže zhodnotili, že aj ďalšia slovenská dáma, Iveta Leginuszová dostane cenu Missis Models Vizážistov. Ocenili kvalitu jej pleti, tvár a celkový dojem z Ivetinej premeny počas súťaže. Ako sama hovorí: „Pocity sú úžasné, každý si zažije svojich 5 minút slávy. Teším sa, boli tam úžasní ľudia, ktorí ma podporovali. Odkázala by som všetkým ženám, nech idú do hocičoho, čo ich môže dostať na tu úroveň, kde sa oni cítia samé sebou. Nech idú za svojimi snami, nech si urobia plán a kroky, aby to dosiahli. Hovorí Iveta Leginuszová, Missis Models Vizážistov.

Jediným kritériom v tejto súťaži bol vek, nad 35 rokov. Vo finále sa tak ocitli ženy v rôznom vekovom rozpätí od 40 do 59 rokov, a taktiež rôznych konfekčných veľkostí, výšky a váhy. Pretože nielen krása bola v tejto súťaži dôležitá, ale charizma, príbeh a životná filozofia.

Súťaž splnila svoju myšlienku a dokázala dať všetkým zapojeným ženám nový impulz do života. Všetky sa pozitívne zmenili a viac sa otvorili. „Na začiatku súťaže videla každá žena seba inak. Počas celého priebehu súťaže bolo vidieť ako sa finalistky menia, ako im stúpa sebahodnota. Bolo to veľmi zaujímavé sledovať, ako sa každá zo žien otvára a začína si uvedomovať svoje ženské ja, hovorí Eva Marková riaditeľka súťaže Missis Models Slovensko.

Zdielať na Facebooku | | Email Email | RSS RSS